15 49.0138 8.38624 1 4000 1 http://cosplay-mag.pl 300

1

Poprzez jej zdjęcia i kostiumy, które przenoszą nas w światy fantasy i średniowiecza, “World of Warcraft”, “LEAGUE OF LEGENDS” i wiele innych. Od 13 lat w projektuje kostiumy i rekwizyty, a od 4 lat zajmuje się cosplayem, przedstawiamy niesamowitą portugalską cosplayerkę, Angelę Elfic.

2

Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z cosplayem i gdzie o nim usłyszałaś?
Od kilku lat śledziłam wielu utalentowanych cosplayerów, takich jak Kamui Cosplay, i mogę powiedzieć, że to ona sprawiła, że ​​chciałam zacząć cosplayować.

Swoją przygodę zaczęłam od postaci Daenerys z serialu ‘Gra o Tron’, ponieważ kochałam jej estetykę. Pomysł na cosplay zawsze wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Cosplay daje nam szansę powłóczyć się z przyjaciółmi, którzy również uwielbiają przebierać się ze postaci z gier i seriali, to naprawdę cudowne uczucie.

Jakie jest twoje ulubione uniwersum?  W jaki sposób tworzysz swoje kostiumy?

Uwielbiam cosplayować  postaci z Blizzarda, szczególnie z Warcrafta. Ich projekty są bardzo skomplikowane, kocham  zbroje i postaci z gatunku Fantasy.
Najpierw tworzę wszystkie wykroje kostiumu na papierze, a potem kupuję wszystkie potrzebne mi materiały.
Staram się najpierw stworzyć jeden z najtrudniejszych elementów stroju, więc jeśli mi się to uda, wiem, że będę w stanie stworzyć cały kostium. Daje mi to również motywację , do stworzenia kolejnych elementów tego stroju.

Z jakich materiałów najczęściej korzystasz?  Jakie rzeczy sprawiły ci największą trudność?

Co do materiałów, uwielbiam używać pianki EVA, skóry i różnych tkanin.

Najtrudniejsze były zdecydowanie ciało centaura i hełm  Mistrzyni  Lunary. Musiały być rozkładane, aby mogły zmieścić się w walizce a ponieważ oba elementy są ogromne, było to dość trudne.

Jaki jest twój następny projekt?

Tworzę więcej postaci z Warcrafta, takich jak Valeera Sanguinar. Mam nadzieję, że w tym roku uda się ukończyć kolejne 2  Cosplaye, których niestety nie mogę jeszcze ujawnić.

– Czy kiedykolwiek pracowałaś za granicą? Czy możesz opisać swoje doświadczenia dotyczące reprezentacji na  ECG w zeszłym roku?

Jako Cosplayer nie, nie pracowałam, ale reprezentowałam Portugalię w konkursie ECG na Japan Expo we Francji. 😊

To było przytłaczające doświadczenie od początku do końca! Na portugalskie eliminacje wzięłam mój strój Sylvany Windrunner, ale postanowiłam stworzyć nowy kostium, który wezmę na finał we Francji, – mistrzynię Lunarę.

Miałam więc tylko 7 tygodni na stworzenie najbardziej skomplikowanego kostiumu, jaki kiedykolwiek zrobiłam. Było to nieprzerwane wyzwanie, z wieloma nieprzespanymi nocami. Wszystko było tego warte, ponieważ nigdy nie byłam tak dumna ze stroju. Spotkanie tylu wspaniałych cosplayerów z innych krajów było super! Wszyscy byli niesamowici i posiadali wspaniałe umiejętności! To niezapomniane przeżycie, chciałabym by każdy cos player mógł tego doświadczyć.

Czy jest więcej sesji zdjęciowych na zewnątrz czy na konwencie? Jakie są warunki dobrej współpracy fotografa z cosplayerem? Które zdjęcia są twoimi ulubionymi?

Wykonuję więcej sesji zdjęciowych poza konwentami. Ponieważ na  konwentach zawsze są super tłumy, przez większość czasu nie ma ani chwili, ani odpowiedniego miejsca do zrobienia dobrego zdjęcia.

Uwielbiam pozować w strojach w bardziej kontrolowanym środowisku, gdzie wszystkie detale kostiumu zostają uchwycone na kamerze.
Oboje  zarówno fotograf jak i cosplayer muszą chcieć stworzyć najpiękniejsze obrazy i być zsynchronizowani. Czasami musimy opuścić naszą strefę komfortu, aby zrobić najbardziej niesamowite zdjęcia. Zaufanie i zaangażowanie to kolejne rzeczy, które mają fundamentalne znaczenie.

Kocham zdjęcia w kostiumie Rengara z League of Legends. Są na swój sposób dzikie i sprawiają, że jestem dumna z tego stroju. Fotograf Eleán’Art wykonał niesamowitą robotę.

5

Czy jest jakiś fotograf, z którym chciałabyś współpracować?

Tak! Jest wielu fotografów!!!!! Jak np. kilku hiszpańskich- Rebeca Saray i Peck Gonzalez.

Czy możesz dziś mówić o ewolucji w cosplayu z twojego punktu widzenia? Czy możesz opowiedzieć nam o interakcjach cosplayerów w Portugalii?

Z mojego punktu widzenia, cosplay zaczął się od idei przebrania się za ulubioną postać i zabawy z przyjaciółmi. Jeśli kostium nie był perfekcyjny, nie było to ważne.

Obecnie cosplayerzy chcą pokazać swoje najlepsze umiejętności i tworzyć skomplikowane kostiumy, które często sprawiają, że inni zastanawiają się, czy ta osoba jest prawdziwym aktorem czy kimś ubranym jak aktor.
Zwłaszcza w ostatnich latach, coraz więcej cosplayerów to perfekcjoniści pracujący tak ciężko, jak to tylko możliwe, by stworzyć najpiękniejsze kostiumy. Cosplay stał się biznesem, dzięki któremu wielu z nas zarabia na życie, co bardzo mnie cieszy.

Reakcja, jaką otrzymuję od innych cosplayerów na konwentach, jest niesamowita! Uwielbiam opowiadać, w jaki sposób robiłam elementy  moich strojów i wymieniać się wiedzą z innymi miłośnikami cosplayu.

6

Czy możesz dać kilka wskazówek początkującym?

Nigdy nie poddawaj się przez napotkane przeszkody, gdy tworzymy kostium każda przeszkoda to nowe wyzwanie. Twórz stroje postaci , które kochasz a nie, ze względu na obecnie panujące trendy.

Kiedy tworzymy rzeczy z pasją, poświęcamy im czas, chcemy by wszystkie elementy były perfekcyjne, a rezultaty są bezbłędne, ponieważ nie robimy niczego na szybko.

Nie bądź dla siebie zbyt surowy, z czasem będziesz uzyskiwać coraz to lepsze wyniki. I na koniec- baw się dobrze, bo to jest w cosplayu najważniejsze 😊.

Facebook : facebook.com/elfic.wear/

Zdjęcia kredytowe:

1 -2 – 4 – 5 – 6 : Eleán’Art – facebook.com/EleanArt/
3 : Antony Gomes Photographe – facebook.com/AntonyGomesPhotographe/

Comments

comments

Poprzedni post
CMTV 5 – Wywiad z Arlek1 Workshop
X